Ерөнхий сайд Л.Оюун-Эрдэнэ: Засгийн газар “20 минутын хот” концепцийг хэрэгжүүлэх эрхзүйн цогц реформыг УИХ-д өргөн барьж байна
“Улаанбаатар марафон 2024” олон улсын гүйлтэд оролцогчдын бүртгэл үргэлжилж байна
МТА:Тээврийн хэрэгслийн албан татвараа зургаадугаар сарын 1-нээс өмнө төлөөрэй
“Учиртай гурван толгой” дуурийг Д.Сүхбаатарын талбайд тоглоно
Гудамж, талбайн цэвэрлэгээний шинэ төхөөрөмжийг хүлээлгэн өглөө
Өнөөдрөөс нээгдэж байгаа авто замууд
Хавдрын тусламж үйлчилгээний 45 хувийг ХСҮТ дангаараа үзүүлдэг
УУЛ УУРХАЙ, ХҮНД ҮЙЛДВЭРИЙН ДЭД САЙД Б.УЯНГА “ЭРДЭНЭС ТАВАНТОЛГОЙ” ХК-ИЙН УУРХАЙД АЖИЛЛАВ
Шар өвс шатааж, гал алдсан иргэдэд хариуцлага тооцож байна
Улаанбаатар хотын ундны усны нөөцийг нэмэгдүүлэхээр “Туул усан цогцолбор” төслийг хэрэгжүүлнэ
Аймгийн арслан А.Давааням түрүүллээ
Түрүү: Хөвсгөл аймгийн Галт сумын харьяат аймгийн арслан Алтангэрэлийн Давааням найм даван түрүүлж
Үзүүр: Ховд аймгийн Зэрэг сумын харьяат аймгийн арслан Баярхүүгийн Бат-Өлзий долоо даван үзүүрлэлээ.
Шөвгийн дөрөвт:
Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат аймгийн хурц арслан Шарын Мөнгөнбаатар,
Сэлэнгэ аймгийн Жавхлант сумын харьяат аймгийн хурц арслан Б.Одгэрэл нар үлдэв.
Барилдааны дүйз: Давсан бөхийг хөхөөр тодруулсан болно.
Гурвын даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.х Ц.Цогт-Эрдэнэ
а.х.а А.Алтанхуяг – с.з Х.Ариунбаатар
а.х.а С.Ариунбилэг – а.а Д.Батжаргал
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.н Д.Энхболд
а.х.а Б.Одгэрэл – а.х Б.Лхагва-Очир
а.а А.Сүмбээ – а.н У.Береке
а.а Т.Занданбат – а.н Т.Шинэзориг
а.а М.Баярсайхан – а.х Д.Бат-Эрдэнэ
а.а Б.Дэлгэрсайхан – а.а Б.Отгонбаатар
а.а М.Бадарч – с.з О.Бат-Эрдэнэ
а.а Д.Амаржаргал – а.н Д.Аззаяа
а.а Б.Баатарцол – а.н Г.Болдгэрэл
а.а Г.Батням – а.з Х.Мөнхжаргал
а.а Ч.Ганзориг – а.н С.Бямбадорж
а.а С.Ерөөлт – а.з Б.Баатарсүрэн
а.а Б.Бат-Өлзий – а.н П.Даваадорж
а.а П.Мөнхбат – а.з Э.Саранбаатар
а.а Н.Ганзориг – а.з Д.Буянт
а.а Б.Бат-Эрдэнэ – Ц.Отгонбат а.н
а.а Г.Ганжад – а.з Н.Мустафа
а.а Х.Оргилболд – а.а Г.Ганцоож
а.а Б.Гончигтавхай – а.з Б.Эрдэнэбаяр
а.а Б.Эрдэнэхүү – а.з Д.Ариунмөрөн
а.а Н.Батсайхан – а.з М.Даваасүрэн
а.а Б.Бат-Орших – а.а Б.Баянмөнх
а.а Д.Батбаяр – а.а Ө.Сүхбат
а.а А.Давааням – а.х Д.Пүрэвдорж
а.а Ч.Хөхчирэнгэр – а.а Б.Мижидсүрэн
а.а Т.Сүрэнжав – а.а Д.Анар
а.а Ж.Алтаншагай – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.а Ж.Наранбаатар – а.н.н Н.Энхжаргал
а.а Б.Чимэдвандан – а.н Х.Гантулга
Дөрвийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.н У.Береке
а.х.а А.Алтанхуяг – а.н Х.Гантулга
а.х.а С.Ариунбилэг – а.н.н Н.Энхжаргал
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.х Д.Бат-Эрдэнэ
а.х.а Б.Одгэрэл – а.з М.Даваасүрэн
а.а Т.Занданбат – а.а Б.Баянмөнх
а.а Б.Дэлгэрсайхан – а.а Ө.Сүхбат
а.а М.Бадарч – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.а Д.Амаржаргал – а.а Г.Ганцоож
а.а Б.Баатарцол – а.а Т.Сүрэнжав
а.а Г.Батням – а.а Ч.Хөхчирэнгэр
а.а Ч.Ганзориг – а.а А.Давааням
а.а С.Ерөөлт – а.а Б.Эрдэнэхүү
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а Б.Гончигтавхай
а.а П.Мөнхбат– а.а Г.Ганжад
а.а Н.Ганзориг – а.а Б.Бат-Эрдэнэ
Тавын даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.х.а С.Ариунбилэг
а.х.а А.Алтанхуяг – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.а Т.Сүрэнжав
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Ө.Сүхбат
а.а Д.Амаржаргал – а.а Б.Баянмөнх
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а Г.Ганжад
а.а Н.Ганзориг – а.а А.Давааням
а.а Б.Эрдэнэхүү -- а.а Ч.Хөхчирэнгэр
Зургаагийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.а Д.Амаржаргал
а.х.а А.Алтанхуяг – а.а А.Давааням
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.а Б.Бат-Өлзий
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Ч.Хөхчирэнгэр
Долоогийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.а А.Давааням
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Б.Бат-Өлзий
Наймын даваа
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а А.Давааням
Үзүүр Түрүү
Сэлэнгэ аймгийн нэрэмжит аймаг, цэргийн цолтой бөхчүүдийн заалын барилдаанд Хөвсгөл аймгийн Галт сумын харъяат аймгийн арслан Алтангэрэлийн Давааням түрүүллээ.
Үзүүр: Ховд аймгийн Зэрэг сумын харьяат аймгийн арслан Баярхүүгийн Бат-Өлзий долоо даван үзүүрлэлээ.
Шөвгийн дөрөвт:
Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат аймгийн хурц арслан Шарын Мөнгөнбаатар,
Сэлэнгэ аймгийн Жавхлант сумын харьяат аймгийн хурц арслан Б.Одгэрэл нар үлдэв.
Барилдааны дүйз: Давсан бөхийг хөхөөр тодруулсан болно.
Гурвын даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.х Ц.Цогт-Эрдэнэ
а.х.а А.Алтанхуяг – с.з Х.Ариунбаатар
а.х.а С.Ариунбилэг – а.а Д.Батжаргал
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.н Д.Энхболд
а.х.а Б.Одгэрэл – а.х Б.Лхагва-Очир
а.а А.Сүмбээ – а.н У.Береке
а.а Т.Занданбат – а.н Т.Шинэзориг
а.а М.Баярсайхан – а.х Д.Бат-Эрдэнэ
а.а Б.Дэлгэрсайхан – а.а Б.Отгонбаатар
а.а М.Бадарч – с.з О.Бат-Эрдэнэ
а.а Д.Амаржаргал – а.н Д.Аззаяа
а.а Б.Баатарцол – а.н Г.Болдгэрэл
а.а Г.Батням – а.з Х.Мөнхжаргал
а.а Ч.Ганзориг – а.н С.Бямбадорж
а.а С.Ерөөлт – а.з Б.Баатарсүрэн
а.а Б.Бат-Өлзий – а.н П.Даваадорж
а.а П.Мөнхбат – а.з Э.Саранбаатар
а.а Н.Ганзориг – а.з Д.Буянт
а.а Б.Бат-Эрдэнэ – Ц.Отгонбат а.н
а.а Г.Ганжад – а.з Н.Мустафа
а.а Х.Оргилболд – а.а Г.Ганцоож
а.а Б.Гончигтавхай – а.з Б.Эрдэнэбаяр
а.а Б.Эрдэнэхүү – а.з Д.Ариунмөрөн
а.а Н.Батсайхан – а.з М.Даваасүрэн
а.а Б.Бат-Орших – а.а Б.Баянмөнх
а.а Д.Батбаяр – а.а Ө.Сүхбат
а.а А.Давааням – а.х Д.Пүрэвдорж
а.а Ч.Хөхчирэнгэр – а.а Б.Мижидсүрэн
а.а Т.Сүрэнжав – а.а Д.Анар
а.а Ж.Алтаншагай – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.а Ж.Наранбаатар – а.н.н Н.Энхжаргал
а.а Б.Чимэдвандан – а.н Х.Гантулга
Дөрвийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.н У.Береке
а.х.а А.Алтанхуяг – а.н Х.Гантулга
а.х.а С.Ариунбилэг – а.н.н Н.Энхжаргал
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.х Д.Бат-Эрдэнэ
а.х.а Б.Одгэрэл – а.з М.Даваасүрэн
а.а Т.Занданбат – а.а Б.Баянмөнх
а.а Б.Дэлгэрсайхан – а.а Ө.Сүхбат
а.а М.Бадарч – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.а Д.Амаржаргал – а.а Г.Ганцоож
а.а Б.Баатарцол – а.а Т.Сүрэнжав
а.а Г.Батням – а.а Ч.Хөхчирэнгэр
а.а Ч.Ганзориг – а.а А.Давааням
а.а С.Ерөөлт – а.а Б.Эрдэнэхүү
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а Б.Гончигтавхай
а.а П.Мөнхбат– а.а Г.Ганжад
а.а Н.Ганзориг – а.а Б.Бат-Эрдэнэ
Тавын даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.х.а С.Ариунбилэг
а.х.а А.Алтанхуяг – а.а Б.Хаш-Эрдэнэ
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.а Т.Сүрэнжав
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Ө.Сүхбат
а.а Д.Амаржаргал – а.а Б.Баянмөнх
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а Г.Ганжад
а.а Н.Ганзориг – а.а А.Давааням
а.а Б.Эрдэнэхүү -- а.а Ч.Хөхчирэнгэр
Зургаагийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.а Д.Амаржаргал
а.х.а А.Алтанхуяг – а.а А.Давааням
а.х.а Н.Жаргалбаяр – а.а Б.Бат-Өлзий
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Ч.Хөхчирэнгэр
Долоогийн даваа
а.х.а Ш.Мөнгөнбаатар – а.а А.Давааням
а.х.а Б.Одгэрэл – а.а Б.Бат-Өлзий
Наймын даваа
а.а Б.Бат-Өлзий – а.а А.Давааням
Үзүүр Түрүү
0 Сэтгэгдэл